Přihlášení

Představení nové generace odsavačů

12. 6. 2020

Český výrobce s dlouholetou tradicí na poli vzduchotechniky, průmyslových odsavačů a centrálních vysavačů přichází na trh s novými inteligentními odsavači řady SOS FKR SV a SOS FKR FB. Průmyslové odsavače jsou určeny pro široké spektrum zákazníků s různými výrobními technologiemi. Odsavače jsou primárně určeny pro odsávání kouře, škodlivin a prachu vznikajících při svařování, broušení, dělení materiálu a dalších technologií. 

Vlastní odsavač SOS FKR SV je v základu vybaven třístupňovou úrovní filtrace. Odsavač je taktéž vybaven kolečky pro snadný přesun po výrobních prostorech. Dále je možné odsavač doplnit o samonosnou odsávací hubici pro lepší dosah do místa vzniku škodlivin, nečistot nebo prachu. Pro lepší viditelnost je možné doplnit samonosnou hubici o osvětlení, které výrazně zlepšuje viditelnost požadovaného místa při práci. Vysavač je možné osadit ventilátorem o průtoku vzduchu 1900 m3/hod. (1,1kW), 2800 m3/hod. (2,2kW) a nebo 3000 m3/hod. (3kW). 

Dvě signalizační kontrolky na hlavním panelu signalizují spuštění vlastního odsávání a znečištění filtru. Odsavač je dále osazen počitadlem provozních hodin. Toto počitadlo je velkým pomocníkem při plánování preventivní údržby a výměny filtru. Dále je možné odsavač vybavit dálkovým spouštěním, například signálem od svářečky. Dálkové spouštění zajišťuje poměrně velkou úsporu energii při přerušovaném sváření. Vlastní ovládání je taky velice jednoduché pomocí hlavního vypínače.

Odsavače SOS FKR FB jsou robustní odsávací stroje, které jsou určeny pro větší průtoky vzduchu. Jedná se o stacionární odsavač, který je možné využit jako odsavač konkrétní výrobní technologie nebo je možné tento odsavač integrovat do systému odsávání jako centrální odsavač pro více pracovišť. Účinnou filtraci zajišťuji patronové filtry s vlastní automatickou regenerací. Snadné vyjímání nečistot, pak zajišťuje kontejner na kolečkách s vloženým pytlem na nečistoty. Řízení vlastního odsavače poté zajišťuje moderní PLC systém s celou řadou funkcí. Vlastní řídící systém se poté ovládá přes dotykovou obrazovku. Dotyková obrazovka signalizuje celou řadu provozních stavů jako jsou: běh ventilátoru, znečištění filtrů, běh regenerace filtrů, stav provozních hodin, zásah údržby pro vyprázdnění kontejneru nečistot, možnost nastavení intervalu pro vyprázdnění kontejneru, výpadek přívodu tlakového vzduchu, vybavení motorového spouštěče, dálkové spouštění ventilátoru, a mnoho dalšího. Dále je možné stroj rozšířit o výkonové řízení pomocí frekvenčního měniče a dále řízení výkonu pomocí podtlakového čidla nebo pomocí potenciometru. V základní nabídce jsou tři typy výkonové řady odsavače s průtokem vzduchu 4000 m3/hod. (4kW), 6000 m3/hod. (5,5kW) a nebo 3500 m3/hod. (7,5kW).

Mapa areálu

EKO-ŠIMKO s.r.o.
1. Máje 2000
547 01 Náchod
Czech Republic

Navigovat

IČO: 25943561
DIČ: CZ25943561

Copyright ©2020 EKO-ŠIMKO s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Provozovatel na tomto webu zpracovává cookies potřebné pro fungování webových stránek, analytické účely a marketing. Více o cookies.