Přihlášení

30 let od založení společnosti EKO ŠIMKO

5. 4. 2020

Firma EKO-ŠIMKO s.r.o. vznikla v roce 1990 jako rodinná firma, která se od samého začátku věnuje vývoji a výrobě odsavačů, vysavačů, odsávaných pracovních stolů pro různou technologii.

Letos je to právě 30 let od založení této významné společnosti na poli vzduchotechniky. Přinášíme Vám krátký rozhovor s majitelem a zakladatelem společnosti v jedné osobě s panem Ing. Juliusem Šimkem.

Když se ohlédnete, v čem spatřujete klíč k úspěchu k vybudování takto úspěšné společnosti, jako je ta Vaše?

Jestli se mě ptáte na to jak rychle a snadno vybudovat prosperující firmu, tak takový návod neznám. Za každým úspěchem stojí velké množství práce, píle  a úsilí. Začínal jsem úplně od nuly. Na začátku jsem měl pouze nápad, spoustu elánu a chuti se prosadit. Nejdůležitější je dělat malé krůčky a postupně se úspěch dostaví. Dílčích úspěchů byla cela řada a to sice od vývoje prvního odsavače až přes zakoupení výrobních prostor zde v Náchodě. Dnes je zde úspěšně se rozvíjející společnost s vlastním vývojem a výrobou pracující s nejmodernějšími technologiemi dodává pan Šimko.  

Na co jste ve své firmě doopravdy hrdý?

Největší bohatství firmy spatřuji ve svých zaměstnancích. Na ně a výsledky jejich práce jsem právem hrdý. Dále jsem velmi rád, že řízení společnosti pomalu přebírají mé děti a dále pracují na rozvoji naší firmy. 

Je něco co by jste ve své společnosti v minulosti udělal jinak?

Jak jsem již řekl v úvodu rozhovoru je nutné dělat malé stabilní a promyšlené kroky. Díky tomu nemůžu říci, že bych něčeho vyloženě litoval nebo něco chtěl změnit. Každý den je nutné něco rozhodnout, některá rozhodnutí nejsou zcela lehká.

Stihnete se při takto vypjaté práci věnovat své rodině, svým koníčkům nebo přátelům?

Ano, určitě stíhám, má rodina je pro mě nejdůležitější, ale v začátcích podnikání to bylo dost problematické si najít na vše dost času. 

Jaké je vaše životní krédo?

Poctivost, slušnost a úsilí se musí vyplatit.

Chtěli bychom Vám poděkovat za rozhovor a přejeme v dalších letech hodně zdraví a pracovních úspěchů.

Mapa areálu

EKO-ŠIMKO s.r.o.
1. Máje 2000
547 01 Náchod
Czech Republic

Navigovat

IČO: 25943561
DIČ: CZ25943561

Copyright ©2020 EKO-ŠIMKO s.r.o. Všechna práva vyhrazena.
Provozovatel na tomto webu zpracovává cookies potřebné pro fungování webových stránek, analytické účely a marketing. Více o cookies.